مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند باید در سایت سجام ثبت نام نمایند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند، در صورتیکه روش آزادسازی مستقیم را انتخاب نموده باشند، باید در سامانه سجام ثبت نام نمایند.

مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند باید در سایت سجام ثبت نام نمایند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مهدی طریحی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خصوصی سازی در مصاحبه با مهر گفت: آن دسته از هموطنان عزیز سهام دار عدالت که کد بورسی ندارند، در صورتیکه روش آزاد سازی مستقیم را انتخاب نموده باشند، می بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) با نشانی اینترنتی www.sejam.ir مطابق با دستورالعمل و فرآیندهای مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام کنند.

وی ادامه اضافه نمود: در فرآیند عملیاتی سامانه سهام عدالت، پس از آنکه سهام دار وارد سامانه سهام عدالت شده و یکی از دو روش آزادسازی را انتخاب کند، شماره ملی آن فرد در بانک اطلاعاتی سامانه به شیوه آزاصورتیکه روش آزاد سازی مستقیم را انتخاب نموده باشند، می بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) با نشانی اینترنتی www.sejam.ir ذیل و مطابق با دستورالعمل و فرآیندهای مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام کنند. کدسازی انتخاب شده اختصاص داده می گردد. مقرر شده تا اطلاع ثانوی، این اطلاعات به صورت هفتگی برای شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای انجام مراحل آینده، ارسال گردد.

طریحی در پاسخ به این سوال که چرا ثبت نام در سجام، پیش شرط آزاد سازی سهام عدالت قرار نگرفت تا افرادی که آگاه نیستند نیز بالاجبار در آن ثبت نام کنند، گفت: به دلیل حجم بسیار بالای تعداد سهام داران سهام عدالت و جلوگیری از ازدحام مراجعات مردم جهت انجام مراحل چندگانه دریافت کد سجام، پیش بینی شد که افراد به مرور و در فرصت مناسب در این خصوص اقدام کنند.

وی در انتها گفت: پس از انتقال اطلاعات به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات رسانی های آینده به وسیله بسترهای ارتباطی توسط شرکت مذکور، خطاب به سهام دارانی که فاقد کد سجام هستند انجام خواهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند باید در سایت سجام ثبت نام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند باید در سایت سجام ثبت نام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید