خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک گسترش یافت

به گزارش وبلاگ ساعتچی، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از دستاوردهای گسترش خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک را جلوگیری از خروج این عزیزان از منازل و قرارگیری در معرض انتقال ویروس کرونا دانست.

خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک گسترش یافت

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ ساعتچی از ایثار، سید منصور میرمرادی با اشاره به وجود بسترهای مناسب ارائه خدمات به ایثارگران به صورت الکترونیکی گفت: خوشبختانه بحث توسعه دولت الکترونیک در بنیاد به خوبی پیگیری و اجرا شده است و در حال حاضر برای دریافت بخش عمده ای از خدمات نیازی به مراجعه حضوری ایثارگران عزیز نیست. وجود این ظرفیت باعث شده تا ایثارگران گرامی جهت دریافت خدمات نیازی به خروج از منزل نداشته باشند و در معرض انتقال بیماری قرار نگیرند.

وی با تأکید بر اهمیت بیش از پیش موضوع درمان ایثارگران در سال جدید گفت: مهم ترین فعالیت اجرا شده توسط بنیاد در این بخش موضوع بیمه تکمیلی درمان ایثارگران است. بر اساس قرارداد این بیمه که با شرکت بیمه دی منعقد شده تعداد بیمه شدگان پایه حدود یک میلیون و 700 هزار نفر است. بیمه شدگان شامل تمام جانبازان و آزادگان به همراه خانواده قانونی تحت تکفل وبلاگ ساعتچین، والدین شهید، همسران و فرزندان شهدا هستند که اسامی آن ها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرکت بیمه گر جهت بیمه تکمیلی درمان ارائه می گردد. موضوع این بیمه جبران هزینه های پزشکی و اعمال جراحی ناشی از بیماری و حوادث مشمول بیمه مازاد بر بیمه خدمات درمانی پایه است.

میرمرادی با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: با وجود محدودیت های اعتباری و مشکلاتی که برای اقلام بهداشتی در کشور وجود داشت، با کوشش های اجرا شده در ستاد مرکزی و ادارات کل بنیاد در استان ها توزیع اقلام بهداشتی برای گروه های در معرض خطر ایثارگری از جمله جانبازان شیمیایی، والدین سالمند شهدا و جانبازان قطع نخاع اجرا شده و همچنان ادامه دارد. در کنار این مسئله کوشش شده از ظرفیت های سایر دستگاه ها برای خدمات رسانی به ایثارگران نیز بهره برداری گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه نمود: بیمه درمانی تکمیلی ایثارگران دارای پوشش های مناسبی است و در زمینه استفاده ایثارگران از امکانات درمانی کشور مسئله ای وجود ندارد. همچنین تا جایی که سایر برنامه های درمانی ایثارگران دچار مشکل نشوند نیز مراکز درمانی وابسته به بنیاد آمادگی لازم را برای ارائه خدمات به ایثارگران مبتلا به این ویروس دارند.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک گسترش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک گسترش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید