تولید ماسک در کشور با ساخت دستگاهی پیشرفته افزایش یافت

به گزارش وبلاگ ساعتچی، بسیاری از تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز کارخانجات تولیدکننده مواد و محصولات مورد نیاز برای مقابله با کرونا به همت فعالین فناور و دانش بنیان، در داخل کشور تولید می شود. دستگاه منبع تغذیه التراسونیک از جمله این تجهیزات است که در تولید ماسک مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید ماسک در کشور با ساخت دستگاهی پیشرفته افزایش یافت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ساعتچی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسیاری از تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز کارخانجات تولیدکننده مواد و محصولات مورد نیاز برای مقابله با کرونا به همت فعالین فناور و دانش بنیان، در داخل کشور تولید می شود. دستگاه منبع تغذیه التراسونیک از جمله این تجهیزات است که در تولید ماسک مورد استفاده قرار می گیرد.

محمدرضا کرفی مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: زمانی که سه لایه ماسک محافظ در برابر ویروس، به همدیگر دوخته می شود، تولید کننده برای گرما بخشی جهت تکمیل فرایند دوخت، به دستگاه منبع تغذیه التراسونیک نیاز دارد. با توجه به افزایش تقاضای جهانی برای ماسک، این دستگاه نیز در کنار دیگر تجهیزات با افزایش سفارش رو به رو شده است.

وی افزود: قیمت نمونه مشابه کم کیفیت چینی این دستگاه در حدود 40 میلیون تومان است، این در حالی است که نمونه با کیفیت و همراه با خدمات داخلی که در شرکت تولید می شود، با حدود نصف این قیمت عرضه می شود.

کرفی با اشاره به تقاضاهای رو به ازدیاد این دستگاه و تجهیزات مشابه، گفت: در حال حاضر مشغول تحویل همزمان 45 دستگاه به یکی از زیرمجموعه های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هستیم که در حال ساخت مجموعه ای بزرگ برای تولید ماسک و دیگر اقلام مورد نیاز کشور برای مقابله با کرونا هستند.

کرفی افزود: دو نفر از سه بنیانگذار این شرکت از اعضای هیئت علمی هستند و انجام کار پژوهشی روز افزون برای ما بسیار حائز اهمیت است، پروژه کار بروی تمیزکاری به وسیله پلاسما از جمله، کارهای است که در حال حاضر در واحد R&D این شرکت بر روی آن کار می شود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر خود به شیراز گفت که با تلاش شرکت های دانش بنیان، تقریباً در تمام محصولات اصلی مورد نیاز برای مقابله با کرونا خودکفایی ایجاد شده است.

این بی نیازی به واردات به خاطر توان تکمیل خطوط تولیدی به دست آمده است که پیش از این وارد می شد. ساخت خط تولید دستکش لاتکس در کشور، باعث شد که نیازی به واردات فناوری آن نباشد.

همچنین ساخت تجهیزاتی مانند منبع تغذیه التراسونیک، کشور را از واردات ماسک بی نیاز کرد و همین موضوع باعث شد تا ده ها کارگاه، مسجد و دیگر متقاضیان تولید ماسک در سراسر کشور، خیلی سریع با سفارش این تجهیزات به شرکت های دانش بنیان، بتوانند پاسخ گویی نیاز کشور به این محصولات باشند.

در زمینه تولید کیت تشخیص بیماری نیز، با توجه به زیر ساخت های که از قبل در کشور وجود داشت، این توان به وجود آمد تا ایران از محدود کشورهای باشد که توان تولید و حتی صادرات این محصول دانش بنیان را داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "تولید ماسک در کشور با ساخت دستگاهی پیشرفته افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید ماسک در کشور با ساخت دستگاهی پیشرفته افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید