توقف نایب قهرمان اسبق جهان توسط مقصودلو در مسابقات 433 هزار دلاری

به گزارش وبلاگ ساعتچی، پرهام مقصودلو تنها نماینده ایران در رقابت های شطرنج گرند سوئیس نایب قهرمان اسبق جهان را متوقف کرد.

توقف نایب قهرمان اسبق جهان توسط مقصودلو در مسابقات 433 هزار دلاری

به گزارش خبرنگاران، دور نهم مسابقات بزرگ شطرنج سوئیس برگزار شد و پرهام مقصودلو توانست با ریتینگ 2664 مقابل سوپر استاد بزرگ سرگی کاریاکین از روسیه باریتینگ 2760 به تساوی برسد.

سرگی کاریاکین بهترین بازکن حال حاضر روسیه و قهرمان اسبق جام دنیای و نایب قهرمان اسبق دنیا بوده است.

سرگی کاریاکین 29 ساله در سال 2016 پیروز نشد کارلسن را شکست داده و قهرمان شطرنج دنیا شود.

مقصودلو همچنین توانسته بود در دور هشتم مقابل سوپر استادبزرگ ویتیوگف از روسیه با ریتینگ 2732 به تساوی برسد.تنها نماینده ایران در دور هفتم مقابل یویانئی سوپر استاد بزرگ چینی با ریتینگ 2763 به تساوی رسید.

این شطرنج باز ایرانی در دور ششم مقبل سوپراستاد بزرگ روسی، گریشوک با ریتینگ 2759 به تساوی رسید همچنین او در دور پنجم برابر وان هائو سوپر استاد بزرگ چینی با ریتینگ 2726 به تساوی رسیده بود.

مقصودلو در این رقابت ها شکستی را در کارنامه خود ندارد.

مسابقات بزرگ سوئیس با حضور 154 بازیکن از 42 کشور دنیا در یازده دور برگزار می شود. مجموع جوایز این دوره از رقابت ها 433 هزار دلار است که 70 هزار دلار آن به قهرمان می رسد. البته قهرمان این رقابت ها جواز حضور در تورنمنت نامزدها را هم کسب می کند.

در مسابقات گرند سوئیس نفرات سرشناس و بزرگی مانند مگنوس کارلسن (2876) نفر اول رنکینگ دنیای، کارونا فابیانو (2812)، سو وسلی (2767) و ویشواناتان آناند (2765) حضور دارند. مقصودلو نیز به عنوان بخت چهل و هشتم کسب عنوان قهرمانی، شانس رقابت با برترین شطرنج بازان دنیا را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توقف نایب قهرمان اسبق جهان توسط مقصودلو در مسابقات 433 هزار دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف نایب قهرمان اسبق جهان توسط مقصودلو در مسابقات 433 هزار دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید