توصیه های کرونایی هنگام مراجعه به مراکز درمانی

به گزارش وبلاگ ساعتچی، این روزها شمار مبتلایان به کرونا افزایش پیدا نموده است، در صورت احتیاج برای مراجعه به مراکز درمانی این نکات را رعایت کنید

توصیه های کرونایی هنگام مراجعه به مراکز درمانی

به گزارش خبرنگار با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کشور تعداد مراجعه نمایندگان به مطب ها، درمانگاه ها و بیمارستان ها افزایش پیدا نموده است، با توجه به اینکه مراکز درمانی منبع آلودگی به ویروس محسوب می شوند، افراد در مراجعه به مطب ها و مراکز درمانی به نکات زیر توجه نمایند:

- از مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی بپرهیزید. با اینکار هم شانس ابتلا در شما پایین می آید و هم کادر درمان فرصت رسیدگی بیشتر و خدمات بهتر به بیماران بدحال تر را خواهند داشت.

- در صورت احتیاج به مراجعه به مراکز درمانی تا حد امکان از آوردن همراه به خصوص بچه ها خودداری کنید و از ماسک و دستکش بهره ببرید.

-حتی الامکان با تماس تلفنی قبلی و دریافت وقت در زمان خلوتی مراجعه کنید تا در کمترین زمان ویزیت شوید.

-حداقل فاصله یک تا دو متری از سایر مراجعین و پرسنل مطب را رعایت کنید و ترجیحا از سرفه کردن و صحبت کردن در سالن انتظار خودداری کنید.

- در صورتی که وقت قبلی ندارید بهتر است که همراهان در بیرون از مطب (مثلا در خودرو) منتظر بمانند و تنها بیمار زمان کوتاهی را در سالن منتظر بماند.

- پس از ویزیت بلافاصله مطب یا مرکز درمانی را ترک و به خانه بروید.

- از دست زدن به سطوحی که ممکن است سایر افراد به آنها دست زده باشند (مثل دسته جایگاه ها و دستگیره درها) خودداری کنید و در صورت تماس ناخواسته تا زمانی که دست خود را نشسته اید به چشم ، بینی و دهان خود دست نزنید.

- با پرسنل مراکز درمانی برای حفظ نظم همکاری کنید و اجازه دهید به بیماران بدحال تر که ممکن است تب ، سرفه یا تنگی نفس داشته باشند زودتر رسیدگی گردد.

-تمام مدارک و نتایج آزمایشات و تصویربرداری مربوط به بیماری خود را به همراه داشته باشید تا احتیاجی به مراجعه مجدد نباشد و پزشک با اطلاع کامل از سوابق شما بهترین درمان را در نظر بگیرد.

-بهتر است از کارت بانکی برای پرداخت ها بهره ببرید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توصیه های کرونایی هنگام مراجعه به مراکز درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های کرونایی هنگام مراجعه به مراکز درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید