تلاش برای ثبت بروجرد به عنوان شهر جهانی ورشو

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به ثبت بروجرد به عنوان شهر ملی ورشو، اضافه نمود: به دنبال این هستیم که بروجرد را به عنوان شهر جهانی ورشو ثبت کنیم و سایر شهرهای استان که پتانسیل خوبی در حوزه صنایع دستی و گردشگری دارند نیز به ثبت ملی برسانیم.

تلاش برای ثبت بروجرد به عنوان شهر جهانی ورشو

به گزارش خبرنگاران، سید امین قاسمی در مراسم گرامیداشت روز جهانگردی و هفته گردشگری، با اشاره به توافق نامه با سپاه برای آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک شرح داد: تا سرانجام سال 96 حدود 40 درصد از ارزش ریالی این مجموعه را به سپاه پرداخت شد، البته 30 درصد از تعهدات به علت کمبود اعتبار دولت در سال 97 محقق نشد و این تعهد با شش ماه تاخیر در قالب اسناد خزانه پرداخت شد و برای اجرای مابقی تعهدات هم با پیگیری استاندار آمادگی داریم.

وی یادآور شد: از هفته گردشگری سال گذشته تاکنون مرمت بیش از 30 بنای تاریخی استان اجرا شده است.

قاسمی بیان نمود: طی این مدت 11 اثر طبیعی، 17 اثر معنوی و 61 اثر غیرمنقول در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و 200 پرونده دیگر به دفتر ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی ارسال شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اقامت یک میلیون و 30 هزار گردشگر طی یک سال گذشته در استان ثبت شده و یک میلیون و 709 هزار بازدید از آمار جاذبه های طبیعی و تاریخی استان داشته ایم.

وی به راه اندازی نخستین قطار گردشگری استان به همت بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: چندین سفر خوب انجام داد که به علت سیل بخشی از ریل خط آهن تخریب شد و با بازسازی آن مجددا سفرها شروع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تلاش برای ثبت بروجرد به عنوان شهر جهانی ورشو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای ثبت بروجرد به عنوان شهر جهانی ورشو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید