10 جاذبه معروف جهان که نسخه دوقلو دارند!

به گزارش وبلاگ ساعتچی، می گویند همه مردم کره زمین یک همزاد دارند! همانطور که تعیین شد، این قانون در خصوص جاذبه گردشگری که در کشور های دیگر جهان دارای دو خواهر دوقلو هستند نیز صدق می نماید. سازه های معماری در دوره های مختلف، توسط مردم و حتی تمدن های مختلف ساخته شده اند، اما شباهت های آن ها غیرقابل انکار است. sayarak.com مجموعه 10 جاذبه معروف جهان و نسخه دوقلو آن ها را ارائه می دهد.

10 جاذبه معروف جهان که نسخه دوقلو دارند!

1. پل گلدن گیت (آمریکا) و پل 25 آوریل (پرتغال)

Golden Gate قرمز آجری یکی از علائم تجاری ایالات متحده است. پل گلدن گیت جاذبه گردشگری سانفرانسیسکو در سال 1937 ساخته شد و تا به امروز مشهورترین پل معلق جهان است؛ و این سازه به افتخار تنگه گلدن گیت نامگذاری شده است که در واقع از آن عبور می نماید. با این حال، در سال 1966، پلی تقریباً مشابه در لیسبون، پرتغال ظاهر شد. در ابتدا این بنای تاریخی به نام آنتونیو سالازار (نخست وزیر و دیکتاتور اسبق پرتغال) نامگذاری شد و پس از انقلاب میخک (انقلاب جمهوری) در 25 آوریل به پل 25 آوریل تغییر نام دادند.

2. استون هنج (انگلستان) و آبروری (انگلستان)

جاذبه گردشگری: بنای مشابه دیگر در 30 کیلومتری استون هنج - آبروری واقع شده است

استون هنج مرموزترین مکان دیدنی انگلستان است، اگرچه به نظر می رسد یک انبوه سنگ قرار گرفته به صورت آشفته است. تقریباً این سازه در 2 هزار سال قبل از میلاد ساخته شده است، اما برای چه منظور؟ نحوه تحویل تخته سنگ ها به این منطقه و چه کسی در ایجاد آن نقش داشته است، تا امروز معین نیست. با این حال، 30 کیلومتری استون هنج یک ساختار مشابه دیگر نیز وجود دارد - Avebury. این یک مکان مذهبی با مقبره ها و زیارتگاه های مربوط به سال های 2100-1650 قبل از میلاد است.

3. نوتردام پاریس (فرانسه) و کلیسای جامع آمیان (فرانسه)

جاذبه گردشگری: هر دو کلیسای جامع به سبک گوتیک هستند و هر دو در فرانسه واقع شده اند.

هر دو کلیسای جامع به سبک گوتیک هستند و هر دو در فرانسه واقع شده اند. تنها تفاوت در سال های ساخت است (نوتردام پاریس صد سال قبل ساخته شد) و تفاوت های جزئی در نمای خارجی. فقط به لطف اثری به همین نام توسط ویکتور هوگو در خصوص کلیسای جامع نوتردام، همه جهان آموختند، و کلیسای جامع آمیان فقط در کشور خود مشهور است.

4. بیگ بن (انگلستان) و مجلس هیل (کانادا)

جاذبه گردشگری: برخلاف مردم سایر کشور ها، کانادایی ها برای دیدن بیگ بن مجبور نیستند سفر زیادی را طی نمایند.

برج بیگ بن شاید اولین برجی باشد که هنگام ذکر انگلیس به ذهن خطور می نماید. این برج بخشی از مجموعه کاخ وست مینستر است و در سال 1859 ساخته شده است. بیگ بن یک لقب غیررسمی است که این ساختمان به افتخار مهندس ارشد بنیامین هال دریافت نموده است بیگ بن، نام زنگ بزرگ سیزده تنی است که در داخل برج قرار گرفته است و سر هر ساعت، نیم ساعت و ربع ساعت به صدا در می آید. برخلاف مردم سایر کشور ها، کانادایی ها مجبور نیستند برای دیدن مکان مشهور بریتانیا سفر های طولانی را انجام دهند. در سال 1927، مجلس هیل در اتاوا ساخته شد، ساختمان مجلسی که مثل سیبی که از وسط نصف شده شبیه بیگ بن است.

5. ماچو پیچو (پرو) و ایسلا دل سل (بولیوی)

جاذبه گردشگری: Machu Picchu یک مکان اسطوره ای از اینکا های باستان در قلب آند است، این مکان گردشگران بسیاری از سراسر جهان را به خود جلب می نماید

ماچو پیچو یک مکان اسطوره ای از اینکا های باستان در قلب آند است. امروز، این شهر که قبلاً رونق داشت، مانند ویرانه ای با جنگل، شیب های تند و تراس های سبز به نظر می رسد. این مکان گردشگران بسیاری از سراسر جهان را به خود جلب می نماید، با این حال، این شهر به دلیل مسائل آب و غذا بازدید محدودی دارد و جمعیت زیادی دائماً رفت و آمد می نمایند. چه بولیوی و جزیره آن Isla del Sol که مهد اینکا های باستان محسوب می گردد. مناظر آنجا کمتر چشمگیر نیستند.

6. آنگکور وات (کامبوج) و پرامبانان (اندونزی)

جاذبه گردشگری: اندونزی معبد هندوی بسیار مشابهی دارد، پرامبانان که کمتر مورد تبلیغ قرار می گیرد.

قبول کنید، بعد از تماشای Lara Croft: Tomb Raiders همچنین می خواستید به کامبوج بروید تا مجموعه معبد معروف آنگکور وات را ببینید؟ هر ساله این معبد در بین گردشگران محبوبیت بیشتری پیدا می نماید، بنابراین قدم زدن در آن در آرامش و سکوت تقریباً غیرممکن است. اما در اندونزی معبد هندوی Prambanan بسیار مشابهی وجود دارد که تبلیغ آن چندان زیاد نیست. در اینجا می توانید واقعاً خود را در فضای آرام یک مکان مقدس غرق کنید.

7. کلیسای جامع (پترزبورگ) و کلیسای جامع (مسکو)

جاذبه گردشگری: معبد اول در سن پترزبورگ، و معبد دوم در مسکو واقع شده است

معبد اول در سن پترزبورگ واقع شده است و معبد دوم در مسکو قرار گرفته است. هنگام بازدید از روسیه، کلیسای ارتدکس سنت باسیل مبارک و گنبد های آن از میدان سرخ دیده می گردد و از گردشگران و ساکنان پایتخت پذیرایی می نماید. این بنا در سال 1555 ساخته شده است. در سال 1907، در سن پترزبورگ، امپراطور الکساندر سوم معبدی را در محل قتل پدرش اسکندر دوم به شباهت معبد مسکو احداث کرد. آیا بسیار شبیه به هم نیستند؟

8. آکروپلیس آتن (یونان) و افسوس (ترکیه)

جاذبه گردشگری: آتن تنها مکانی نیست که می توانید ویرانه های امپراتوری یونان باستان را لمس کنید

فرهنگ یونان باستان امروز نیز مورد تحسین است. این تنها آکروپلیس در آتن است که در بالای آن پادشاهان نشسته و معابد به احترام خدایان حامی برپا داشته اند. تقریباً تمام گردشگران که به یونان می آیند، آرزوی دیدن این منظره را دارند. با این حال، آتن تنها مکانی نیست که می توانید ویرانه های امپراتوری یونان باستان را لمس کنید. در افسوس ترکیه یک خواهر دوقلوی همان آکروپولیس وجود دارد.

9. کلوسئوم (ایتالیا) و آمفی تئاتر پولا (کرواسی)

جاذبه گردشگری: آمفی تئاتر در شهر پولا نیز در زمان امپراتوری روم ساخته شده است، اما بسیار بهتر حفظ شده است.

بسیاری از مردم آرزو دارند که با چشمان خود کولوسئوم، ساخت و ساز بزرگ روم باستان را ببینند. آمفی تئاتر برای 50 هزار نفر در سال 80 میلادی ساخته شده است و بیشتر آن تا به امروز باقی مانده است. اما، اگر راهی برای رسیدن به ایتالیا وجود ندارد، به کرواسی بروید. آمفی تئاتر در شهر پولا نیز در زمان امپراتوری روم ساخته شده است و امروز این بنا تنها بنای معماری در جهان است که هنوز هم دارای هر 4 برج و 3 طبقه معماری است. همانطور که می بینید، در کرواسی روحیه جنگ های گلادیاتوری را بسیار قویتر احساس می کنید.

10. پترا (اردن) و لالیبلا (اتیوپی)

جاذبه گردشگری اصلی سکونتگاه ها سازه های تراشیده شده در صخره ها هستند.

شهر باستانی پترا، که بیش از دو هزار سال پیش ساخته شده است، در قلب کویر واقع شده است. جاذبه های اصلی این سکونتگاه سازه های تراشیده شده در صخره ها است، به همین دلیل این شهر را سنگ نیز می نامند. با این حال، به دلیل ازدحام گردشگران، همواره نمی توان معماری باستانی را بازدید کرد. راه نجات ساده است: به شهر لالیبلا در اتیوپی بروید که به خاطر سازه های تراشیده شده در سنگ نیز مشهور است و گردشگران اینجا زیاد نیست.

منبع: گردشبان

به "10 جاذبه معروف جهان که نسخه دوقلو دارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه معروف جهان که نسخه دوقلو دارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید