پنجمین پیروزی بلندقامتان ایران در لیگ ملت ها، ژاپن هم تسلیم شد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، هفته دوم رقابت های لیگ ملت های والیبال در گروه ایران به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی امروز از ساعت 14:30 در آخرین بازی این هفته مقابل تیم ژاپن (میزبان) نهاده شد و با رجحان 3 بر صفر کارش را به انتها رساند.

پنجمین پیروزی بلندقامتان ایران در لیگ ملت ها، ژاپن هم تسلیم شد

تیم ملی ایران با کسب پنجمین پیروزی خود در فصل جدید رقابت های لیگ ملت ها 16 امتیازی شد و پس از برزیل در صندلی دوم جدول نهاده شد. تیم ملی فرانسه نیز با کسب پنج پیروزی و 16 امتیاز به دلیل ست شماری کمتر نسبت به ایران در رده سوم ایستاده است.

ایگور کولاکوویچ برای این دیدار سعید معروف، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، علی اصغر مجرد، علی شفیعی و پوریا یلی را به زمین فرستاد. پیش از دیدار امروز سیامک افروزی، پزشک تیم ملی خبر از مصدومیت موسوی، معنوی نژاد، غفور و فیاضی را داد که فیاضی به بازی رسید اما معنوی نژاد بازی را از دست داد. در حال حاضر مصدومیت موسوی، معنوی نژاد و غفور جدی است و نگرانی هایی برای تیم ملی به وجود آورده است.

* ست نخست؛ ایران 25 - ژاپن 22

امتیاز نخست در این بازی برای ملی پوشان ایران رقم خورد و دو تیم تا امتیاز 4 برابر پیش رفتند تا اینکه ملی پوشان پیروز به ایجاد اختلاف امتیاز شدند و بازی در نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران همراه بود. با آغاز بازی یاران ایگور کولاکوویچ در حمله و دفاع عملکرد بهتری داشتند و توانستند اختلاف امتیاز را بیش تر و 14 بر 10 همچنان پیش باشند. ملی پوشان دومین تایم استراحت فنی را نیز با نتیجه 16 بر 12 پیروز نزد کولاکوویچ رفتند. اشتباهات ژاپنی ها در این ست زیاد و تیم ملی تا قبل دومین تایم استراخت فنی 4 امتیاز خود را از اشتباهات ژاپنی ها کسب کرد. در ادامه و با ورود فوکاتسو ژاپنی ها با بازی سرعتی و زدن سرویس های خوب این بازیکن اختلاف را کم و نتیجه بازی 17 بر 16 شد. امتیاز 19 ژاپن در این ست با درخواست به موقع ویدئو چک ایگور پاک شد تا ایران 21 بر 18 پیش باشد. در نهایت این ست با رجحان 25 بر 22 ایران به انتها رسید.

ست دوم؛ ایران 25 - ژاپن 21

در این ست نیز ملی پوشان ایران امتیاز نخست را به دست آوردند و بازی تا امتیاز 4 برابر پیش رفت. با سرویس های خوب شفیعی و عبادی پور ایران نخستین تایم استراحت فنی را 8 بر 6 پیروز پشت سر گذاشت. رفته رفته بازیکنان ایران در حمله بهتر عمل کردند و با ایجاد اختلاف 4 امتیاز، با نتیجه 17 بر 13 پیروز زمین بودند. اشتباهات ژاپنی ها در این ست نیز وجود داشت و به افزایش امتیاز ملی پوشان یاری کرد. در ادامه ژاپن بازی سرعتی تری در پیش گرفت و پیروز شد اختلاف امتیاز را کاهش و نتیجه 19 بر 18 شد. فیاضی و یلی نمایش خوبی داشتند و امتیازهای حساسی برای ایران در این ست گرفتند. ژاپنی ها که میزبان مسابقات هستند از تشویق طرفداران خود بهره بردند. در نهایت ایران ست دوم را 25 بر 21 به سود خود پایان داد.

ست سوم؛ ایران 25 - ژاپن 19

در ست سوم ایران آغاز بهتری از دو ست ابتدایی داشت و با نتیجه 4 بر صفر پیش افتاد. ایران با دفاع خوب و حملات خوب نخستین تایم استراحت فنی را پیروز 8 بر 3 نزد کولاکوویچ رفت. ملی پوشان رجحان خود را حفظ کردند و ژاپن سعی در کاهش اختلاف امتیاز داشت و پیروز شد با زدن سرویس و آبشارهای خوب حساب کار را در امتیاز 10 برابر کند. در ادامه پوریا یلی و عبادی پور به ترتیب با دفاع و سرویس خوب دو امتیاز متوالی برای ایران کسب و 12 بر 10 ایران بار دیگر تیم برتر زمین شد. پوریا یلی که به دلیل مصدومیت بازیکنان اصلی شانس حضور در ترکیب اصلی را یافت امتیازات خوب و حساسی برای ایران دریافت کرد تا ایران دومین تایم استراحت فنی را 16 بر 13 پیروز نزد سرمربی برود. با آغاز بازی ایران با کسب دو امتیاز متوالی 18 بر 13 همچنان تیم برتر ماند و در نهایت ایران این ست را هم با پیروزی به انتها برد.

هفته سوم رقابت ها به میزبانی ارومیه در ایران برگزار می گردد و تیم ملی ایران با تیم های کانادا، لهستان و روسیه همگروه است. برنامه دیدارهای ایران در این هفته به توضیح زیر است:

* ایران - کانادا - آدینه 24 خرداد - ساعات 18:30

* ایران - لهستان - شنبه 25 خرداد - ساعت 18:30

* ایران - روسیه - یکشنبه 26 خرداد - ساعت 18:30

به گزارش وبلاگ ساعتچی، ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا 16 تیم حاضر در رقابت ها هستند که پس از انتها دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت ها از 19 تا 23 تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.

تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی وثابت در لیگ ملت های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال 2019 هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت های والیبال برگزار می گردد، در حالی تجربه می نماید که راهنمایی تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی در این رقابت ها بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت ها با خولیو ولاسکو (2013)، اسلوبودان کواچ (2014 و 2015)، رائوللوزانو (2016) و کولاکوویچ (2018و 2017) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال 2014 بود که ملی پوشان پیروز شدند مقام چهارم مسابقات را کسب نمایند. سال گذشته نیز تیم ملی با راهنمایی ایگور در صندلی دهمی نهاده شد.

تیم های والیبال برزیل (با 9 مدال طلا، 7 نقره، 4 برنز)، ایتالیا (با 8 مدال طلا، 3 نقره، 4 برنز) و تیم روسیه (با 3 مدال طلا، 5 نقره، 7 برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم های لیگ جهانی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پنجمین پیروزی بلندقامتان ایران در لیگ ملت ها، ژاپن هم تسلیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین پیروزی بلندقامتان ایران در لیگ ملت ها، ژاپن هم تسلیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید