رقابت فیلم های ایرانی با آمدن درخت گردو برای حضور در اسکار داغ شد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، تهران (پانا) - علی سرتیپی، پخش کننده فیلم سینمایی درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان، از کوشش برای اکران این فیلم به منظور برخورداری از شرط حضور در اسکار گفت.

رقابت فیلم های ایرانی با آمدن درخت گردو برای حضور در اسکار داغ شد

به گزارش مهر، مرتضی شایسته، سخنگوی شورای صنفی نمایش، امروز خبر از اکران یک هفته ای درخت گردو ساخته محمدحسین مهدویان در کردستان اطلاع داد، این در حالی است که شرط آموزشگاه اسکار برای ورود فیلم ها، اکران یک هفته ای آثار به صورت تجاری است.

علی سرتیپی، پخش کننده فیلم سینمایی درخت گردو درباره تقاضای این فیلم برای شرکت در اسکار گفت: فیلم درخت گردو سه ویژگی مهم برای حضور در این رویداد دارد. این فیلم از یک بازیگر بین المللی برخوردار است، درواقع پیمان معادی بازیگر این فیلم چهره ای جهانی دارد که می تواند در موفقیت فیلم تاثیرگذار باشد، ضمن این که سلیقه اسکار چنین است که فیلم های بیگ پروداکشن را برگزیند که درخت گردو از این موضوع هم برخوردار است.

وی در ادامه گفت: از سوی دیگر، این فیلم، موضوعی انسانی و جهانی و قابل درک برای همه دارد، از همین رو ما درخواست نمایش یک هفته ای آن را کردیم تا بتوانیم متقاضی حضور باشیم.

مهران مدیری، پیمان معادی، مینا ساداتی، مینو شریفی و… در این اثر به ایفای نقش پرداخته اند.

در خلاصه داستان درخت گردو به تهیه کنندگی سیدمصطفی احمدی آمده است: سردشت بمباران شیمیایی شده، شهر گرفتار فاجعه شده، قادر باید خانواده اش را نجات دهد.

محمدحسین مهدویان سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و پیمان معادی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای این از آن خود کردند.

در حال حاضر سه فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی، شنای پروانه ساخته محمد کارت و جنایت بی دقت ساخته شهرام مکری دیگر گزینه های جدی نمایندگی سینمای ایران در اسکار 2021 محسوب می شوند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رقابت فیلم های ایرانی با آمدن درخت گردو برای حضور در اسکار داغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت فیلم های ایرانی با آمدن درخت گردو برای حضور در اسکار داغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید