راهنمایان گردشگری باید تورهای تخصصی برای اردبیل تعریف نمایند

معاون گردشگری اداه کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تعریف تورهای تخصصی برای استان اردبیل توسط راهنمایان گردشگری اطلاع داد.

راهنمایان گردشگری باید تورهای تخصصی برای اردبیل تعریف نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، صغری فرشی در جلسه مشترک با راهنمایان گردشگری در تشریح فعالیت های ستاد خدمات سفر استان با اعلام این خبر گفت: راهنمایان گردشگری باید در تعریف تورهای تخصصی حرکت های جدیدی شروع نمایند و این مساله مستلزم توجه راهنمایان است.

او اضافه نمود: با توجه به اینکه راهنمایان گردشگری بطور مستقیم با گردشگران در سطح استان ارتباط دارند، انتظار می رود همکاری بیشتری جهت افزایش کیفیت خدمات به گردشگران با اداره کل میراث فرهنگی داشته باشند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه نمود: توسعه گردشگری باید به نقطه ای در استان برسد که در این بستر ستاد خدمات سفر بعنوان یک ستاد دائمی فعالیت داشته باشد و این نیازمند تعامل بین آژانس های گردشگری، راهنمایان و اداره کل میراث فرهنگی است.

فرشی ادامه داد: با توجه به اینکه فعالان حرفه ای حوزه های مختلف گردشگری در بطن کار قرار دارند می توانند برای عملیاتی شدن این طرح پیشنهادات و نظرات خود را به اداره کل میراث فرهنگی ارائه دهند.

او با اشاره به اینکه گردشگری روستایی از دیگر مباحث مورد توجه است، اعلام کرد: گردشگری روستایی و بوم گردی می تواند باعث کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها، کاهش بزه های اجتماعی و تقویت اقتصاد روستایی در سطح استان گردد.

منبع: میراث آریا

به "راهنمایان گردشگری باید تورهای تخصصی برای اردبیل تعریف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایان گردشگری باید تورهای تخصصی برای اردبیل تعریف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید