بایرن یا دورتموند، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید

به گزارش وبلاگ ساعتچی، با توقف بایرن و رجحان دورتموند برابر دوسلدورف، تلکیف قهرمان این فصل بوندس لیگا در هفته پایانی این مسابقات تعیین خواهد شد.

بایرن یا دورتموند، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید

بایرن یا دورتموند، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید

دیدارهای هفته سی و سوم بوندس لیگا عصر امروز با برگزاری 8 دیدار پیگیری شد که در مهمترین بازی ها، بایرن مونیخ صدرنشین متوقف شد و بوروسیا دورتموند رده دومی سه امتیاز کسب کرد تا سرنوشت قهرمانی این فصل به هفته آخر کشیده گردد.

در حسا س ترین بازی، بایرن مونیخی که با کسب پیروزی می توانست قهرمانی اش را مسجل کند، در خانه لایپزیگ رده سومی به تساوی بدون گل رضایت داد.

در دیگر بازی مهم امروز اما دورتموند رده دومی در خانه مقابل فورتونا دوسلدورف رده یازدهمی با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید.

گل های این بازی را کریستین پولیسیچ در دقیقه 41، توماس دلانی در دقیقه 54 و ماریو گوتسه در دقیقه 90 برای دورتموند و اولیور فینک در دقیقه 48 و کوناکی در دقیقه 5+90 برای فورتونا دوسلدورف به ثمر رساندند. ضمن اینکه دودی، بازیکن فورتونا دوسلدورف در دقیقه 59 یک پنالتی به هدر داد. همچنین فورتونا دوسلدورف از دقیقه 83 این بازی 10 نفره به کار خود ادامه داد.

با این نتایج بایرن مونیخ 75 امتیازی و دورتموند 73 امتیازی شد تا در نتیجه کاهش فاصله دو تیم به دو امتیاز، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشیده گردد.

نتایج کامل هفته ماقبل آخر بوندس لیگا به توضیح زیر است:

آگزبورگ 3 - هرتابرلین 4

بایرلورکوزن یک - شالکه یک

بوروسیا دورتموند 3 - فورتونا دوسلدورف 2

هانوفر 3 - فرایبورگ صفر

هوفنهایم صفر - وردربرمن یک

نورنبرگ صفر - مونشن گلادباخ 4

لایپزیگ صفر - بایرن مونیخ صفر

اشتوتگارت 3 - ولفسبورگ صفر

با نتایجی که رقم خورد، برخلاف سرنوشت قهرمانی، تکلیف تیم های سقوط کننده به دسته پایین تر معین شد. نورنبرگ با قبول شکست با 19 امتیاز در قعر جدول ماند و سقوطش قطعی شد. هانوفر رده هفدهمی اما با وجود پیروزی خانگی برابر فرایبورگ در همین رده باقی ماند و با توجه با حفظ شدن فاصله شش امتیازی اش با اشتوتگارت رده شانزدهمی سقوطش مسجل شد. اشتوتگارت به لطف کسب برد خانگی مقابل ولفسبورگ در رده شانزدهم باقی ماند تا همچنان این شانس را داشته باشد که با بردن بازی پلی آف برای بقا در بوندس لیگا کوشش کند.

در هفته ماقبل آخر بوندس لیگا سهمیه لیگ قهرمانان تیم های بایرن مونیخ، دورتموند و لایپزیگ قطعی شده است و رقابت برای کسب چهارمین سهمیه میان تیم های مونشن گلادباخ، لورکوزن، اینتراخت فرانکفورت و ولفسبورگ به هفته آخر کشیده شد.

منبع: ایران ورزشی

به "بایرن یا دورتموند، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایرن یا دورتموند، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید