اتهام جنایت جنگی به روسیه، سوریه و ترکیه

به گزارش وبلاگ ساعتچی، کمیسیون تحقیق سازمان ملل در امور سوریه، روسیه و سوریه را به جنایت جنگی متهم کرد. بر اساس گزارش این کمیسیون، ترکیه نیز می تواند به دلیل حمایت از گروه های مخالف اسد با اتهام جنایت جنگی روبرو گردد.

اتهام جنایت جنگی به روسیه، سوریه و ترکیه

به گزارش وبلاگ ساعتچی به نقل از دویچه وله، یک کمیسیون سازمان ملل بر اساس تحقیقاتی که بین 19 ژوئیه 2019 تا دهم ژانویه 2020 در سوریه انجام داده ، به این نتیجه رسیده است که نیروهای دولتی روسیه و سوریه در شمال غربی سوریه مرتکب جنایت جنگی شده اند.

سرپرست این کمیسیون، پائولو سرجیو پینیرو روز دوشنبه، 12 اسفند (دوم مارس) در جمع وبلاگ ساعتچی در ژنو گفت که نظامیان دو کشور در استان ادلب و حوالی آن به کشتار غیرنظامیان، از جمله بچه ها پرداخته اند.

بر اساس داده های کمیسیون سازمان ملل، نیروهای دولتی سوریه و روسیه در این منطقه بیمارستان ها و مکان هایی را که تحت پوشش حقوق بین الملل هستند، عامدانه بمباران نموده اند.

استان ادلب یکی از مناطقه معدود زیر کنترل نیروهای مخالف رژیم بشار اسد است.

  • جنگ سوریه و ترکیه بالا گرفت | سوریه یک هواپیمای ترکیه را سرنگون کرد | ترکیه تجاوز خود را سپر بهار نامید
  • مرکز مستشاری ایران در سوریه: ترکیه به بمباران مواضع ما ادامه می دهد
  • اتهام علیه ترکیه

کمیسیون سازمان ملل همچنین به این نتیجه رسیده است که ارتش آزاد سوریه هم جنایات جنگی مرتکب شده است و ترکیه، به دلیل حمایت از این نیروی نظامی، می تواند تحت پی گرد قضایی قرار بگیرد.

مبنای داده های این کمیسیون، اطلاعات پیشمرگ های کرد، خانواده های آنان و دیگر غیرنظامیان ساکن شمال سوریه است.

شاهدان عینی گفته اند که رزمندگان ارتش آزاد سوریه در شمال سوریه اقدام به اعدام، غارت و غصب خانه های مسکونی ساکنان منطقه نموده اند.

در این راستا به کشتن هورین خلف، سیاستمدار کرد اشاره شده است. اعضای کمیسیون سازمان ملل می گویند که نیروهای تحت پیشتیبانی ترکیه پیش از اعدام خانم خلف، بدن او را مثله نموده اند.

  • ترکیه و سوریه در آستانه جنگ| 22 سرباز ترکیه در حمله هوایی در سوریه کشته شدند
  • اردوغان خطاب به روسیه: از سر راه ما در سوریه کنار بروید
  • تنش روسیه و ترکیه بالا گرفت | صحبت از انتقام سخت

در گزارش کمیسیون تحقیق سازمان ملل آمده است که در اثر حمله های روسیه و سوریه به استان ادلب و حومه آن از اوایل دسامبر 2019 تا کنون 950 هزار نفر آواره شده اند.

تازه ترین عملیات مشترک نیروهای سوریه و روسیه علیه مخالفان اسد از آوریل سال گذشته باعث گریز یک میلیون تن از ساکنان منطقه شده است.

از آنجایی که ترکیه مرزهای خود را به روی این پناهجویان بسته است، آنها در داخل سوریه آواره شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اتهام جنایت جنگی به روسیه، سوریه و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام جنایت جنگی به روسیه، سوریه و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید