آغاز به کار اولین شرکت حمل و نقل به کمک پهپادها در جهان

به گزارش وبلاگ ساعتچی، شرکت پروجکت وینگ (Project Wing) که نخستین شرکت حمل و نقل به کمک پهپاد در جهان است؛ همچون گوگل از زیرمجموعه های شرکت آلفابت است.

آغاز به کار اولین شرکت حمل و نقل به کمک پهپادها در جهان

اولین شرکت حمل و نقل به کمک هواپیماهای بدون سرنشین روز سه شنبه در شهر کانبرای استرالیا مجوزهای لازم برای فعالیت خود را دریافت کرد.

این شرکت در 18 ماه گذشته آزمایش های مربوط به تحویل نوشیدنی، مواد غذایی، دارو و محصولات غذایی محلی به کمک پهپادها را انجام داده و در نهایت روز سه شنبه مسئولان بخش حمل و نقل هوایی استرالیا مجوزهای آغاز به کار رسمی آن را امضا کردند.

در بیانیه ای که به مناسبت آغاز به کار این شرکت صادر شده، آمده است که امنیت فعالیت این پهپادها، سیستم مدیریت ترافیک آنها، تعمیرات، چگونگی هدایت پهپادها و چگونگی اجرای عملیات، همگی آزمایش و ارزیابی شده اند و این نتیجه این بوده که کار این پهپادها برای مردم همچنین هواپیماها و دیگر تجهیزات موجود در هوا، هیچ خطری ندارد.

با این وجود برای فعالیت این پهپادها محدودیت هایی در نظر گرفته شده است از جمله ممنوعیت نزدیک شدن به جاده های اصلی و حفظ حداقل فاصله با مردمی که روی زمین هستند.

انتظار می رود که کار تحویل بار توسط این پهپادها از چند هفتۀ دیگر آغاز شود و در اولین مرحله دست کم 100 خانه در حومۀ کانبرا را پوشش دهد.

بر اساس برآوردها، فعالیت این شرکت سالانه بین 30 تا 40 میلیون دلار به درآمد شرکت آلفابت خواهد اضافه کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آغاز به کار اولین شرکت حمل و نقل به کمک پهپادها در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز به کار اولین شرکت حمل و نقل به کمک پهپادها در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید